Şeref ÖZALP                                                                                     

Yenilikçi ve ödüllü Şefimiz, Uluslararası anlamda, Londra’da Savoy Hotel ve The Langham Hilton Hotel gibi bir çok önemli tesiste çalışmıştır. 20 yılı aşkın süredir,  beş yıldızlı tesislerde, mutfak sanatları ve yöneticilik kademelerinde görev alarak deneyim kazanmıştır. Majesteleri Kraliçe Elizabeth ve Ailesine , Hollanda Kraliyet Ailesine, Suudi Arabistan Kraliyet Ailesine ve birçok Devlet başkanı ve üst düzey yöneticilere servis vermiştir.

Mutfak sanatlarına olan tutkusu ve adanmışlığı vizyon ve tat olarak tasarladığı ve sunduğu tabaklarda ve menülerde hayat bulmaktadır.  İngiltere’de  mutfak kordinatörlügü görevine atanıp  6 Oteli yöneterek, etkin liderliğini kanıtlamıştır. Modern Mutfak anlayışı, İngiltere’de 10 dan fazla özel ödülle onurlandırılmasına önayak olmuştur. Bu ödüller Özalp’a yepyeni bir misyon yükleyerek, dünya mutfaklarını daha yakından tanımasına imkan tanımış ve Londra, Paris, Venedik, İtalya, Almanya ,Azerbaijan, Tunus, Tayland, Maldives gibi dünyanın birçok farklı özelliklerindeki mutfaklarında deneyim kazanması ile sonuçlanmıştır.

Şef Şeref Özalp kariyerinde Dünyaca ünlü birçok şefle çalışma imkanı bulmuştur. Michelen Star şeflerin sadece birkaçı George Fuchs, Martin Stainer,Nigel Braithwaite olarak sayılabilir. Fıne Dining konseptinde birçok yeni özel ürün ve sunum gerçekleştiren şef Özalp, kariyeri boyunca Mutfak sanatında mükemmellik hedefine odaklanmıştır. Farklı dünya trendlerindeki eserleri hem yemeye hem de seyre bedeldir.

Takım arkadaşları, kendisini; gelişime açık, öğrenmeye ve eğitmeye kendisini adamış, liderlik ve yönetim becerileriyle takımını gelişmeye ve motive etmeye odaklayarak, takım çalışmasını bir keyif haline getirmesiyle tanımlar. Doğduğu toprakların lezzetlerini, gördüğü kültürlerle harmanlayarak, Türk ve Dünya Mutfakları  Sanatı anlayışına yepyeni bir perspektif getirmesi ekibine de yepyeni ufuklar açmaktadır.Ana dilinin yanısıra çok akıcı İngilizce de konuşmaktadır.

 
Aldığı Ödüller

2009        2AA Rosettes Thistle Park hotel Cardiff  UK
2009        2AA Rosettes The Grand Hotel Biristol UK
2009        1AA Rosettes The Rougemont Hotel By Thistle UK
2008        Gold medal Olimpia Culinary Award London
2008        Silver medal Olimpia Culinary Award London
2008        2AA Rosettes Thistle Hotel Brands Hatch UK
2008        2AA Rosettes Thistle  Hotel Brigton UK
2008        1AA Rosette Thistle  Hotel Pool UK 
2007        2AA Rosette Thistle Hotel st Albands  UK
2006        2AA Rosettes  Thistle Hotel Brands hatch UK
          
2004       Craft guild of chef The  Savoy Hotel London UK
          
2002       Employee of the year The Langham Hilton Hotel  London UK
2001       Star of the department The Langham Hilton Hotel   London UK